Олександра Ленічева

Психолог, провідний спеціаліст центру

Олександра – психолог, учасниця спеціалізованої магістратури з консультативної психології та трирічної програми з екзистенційно-гуманістичної терапії. Спеціалізується на практиках усвідомленості, коучінгу та каніс-терапії.

1. Як ти стала психологом?

Зійшлося кілька моментів одночасно. Я не була задоволена своєю поточною роботою, працювала у бізнесі та менеджменті, але це було безглуздо. Активно думала «чим я хочу займатися». На той час вже був невеликий досвід особистої терапії з дуже позитивними змінами. Ще у квітні я дивилася програми навчання в МДУ, з навчанням щовечора і говорила «ні, це надто важко і багато, я на таке не готова, мені хочеться швидко, піду в коучи», і я пішла. І якось через два місяці навчання, 1 червня того ж року, вранці вихідного дня лежу я в сльозах жалості, безсилля і бажання допомогти собі з внутрішнім болем, переживаю про своє. При цьому я натхненна, тому що всередині відбулася різка зміна в усвідомленні. Тобто я з одного боку плачу, а з іншого так рада — пазл склався і я сказала ясно і чітко: «Я хочу піти знову в терапію та розібратися з собою, а потім я хочу допомагати іншим, кому теж так само погано». Через місяць я пішла з роботи в офісі і більше не поверталася, повністю присвятивши себе психології, тепер навчання не просто щовечора, а взагалі нон-стоп))) Якщо людина має «для чого» жити, вона може витримати будь-яке «як». А цікаве навчання психології тим більше.

В результаті я закінчила коучинг, але зрозуміла, що це не те, чим хочу займатися, тому що терапія мені здається більш глибоким та фундаментальним процесом. Я взагалі не проти коучингу, але для людей з сильною базою і терапією, а коучинг на мільйон душевних травм мені здається небезпечним. Загалом, я зробила свій вибір і сфокусувалася на роботі психологом.

2. Як давно ти практикуєш?

З 2020 року

3. У яких психотерапевтичних методах маєш підготовку та працюєш?

Основний метод — екзистенційно-гуманістична психотерапія, є навчання та інтегрую разом з ACT, CFT, CBT та mindfulness.

4. З чим найбільше стикаєшся та працюєш у практиці?

У кожній терапії завжди є тема стосунків з батьками, яка часто буває дуже болісною і сильно впливає на життя клієнта, також майже у всіх клієнтів буває багато провини та сорому, поширені нерозуміння своїх емоцій та почуттів, ставлення до ситуацій, часто низька самооцінка, почуття неповноцінності та негідності. У приватній практиці часто виникають екзистенційні питання вибору, сенсу, страху, невміння вибудовувати відносини, витримувати межі, нерозуміння життєвих цілей — це всі мої напрями, оскільки в основі я екзистенційно-гуманістичний терапевт. У центрі та приватній практиці я спеціалізуюся і часто зустрічаюся з різними розладами харчової поведінки та сильною незадоволеністю тілом. У багатьох клієнтів з РХП є підтримка психіатра, оскільки часто зустрічається БАР, ПРО, тривожні та депресивні стани.

5. Що ти вважаєш важливим у своїй роботі?

Для мене це відповідальність, дбайливість, дотримання етики та співучасті, емпатія до людей, яким потрібна підтримка та допомога. Важливим я бачу постійне навчання, яке обов’язково супроводжується особистою терапією та регулярними супервізіями, бо завжди потрібно зберігати критичність до своєї роботи, не почуватися непогрішним.

6. Чи є ще щось, що ти хотіла б, щоб твої майбутні клієнти знали про тебе чи твоє ставлення до них?

Кілька років тому мій терапевт на першій зустрічі сказав мені: «У житті багато страждання, терапевт допомагає йти цим шляхом». Мені тоді дуже не сподобалася ця фраза, я була проти якогось болю та визнання його. Зараз моя супервізор каже, що «терапія — це довго, боляче і дорого». Теж звучить не дуже привабливо на початку відносин, як на мене. Але мені здається в цьому дуже багато сили і правди: бачити красу і тепло, вміти радіти, коли є привід, так само, як і сумувати, коли боляче і сумно. Вся ця гама почуттів робить нас живими. Отримання доступу до своїх почуттів і думок стає тим досвідом, який допомагає покращити якість життя, і я зі свого боку готова робити все для  того, щоб допомогти в дослідженні себе і набутті цієї гармонії, або хоча б посильного наближення до неї, навіть якщо її не вдається досягти повністю. Я сама пройшла великий шлях від невдоволення багатьма речами у своєму житті до почуття задоволеності, знаю, яким неприємним він буває і хочу допомагати вам у здобутті своїх внутрішніх опор і здобутті життя, у повному його сенсі.

Записатися на консультацію