Івана Самойленко

Психолог, провідний спеціаліст центру

Івана – психолог, арт-терапевт, розробила спеціальну групову програму арт-терапії для роботи з розладами харчової поведінки. Авторка книги «Війна з їжею».

1. Як ти стала психологом?

Сталося це випадково, але мимоволі я закохалася в цю професію. А з практичною роботою «відчула», що це може стати справді моєю справою.

Дуже подобається творчий аспект і те, як він поєднується з науковою основою.

2. Як давно ти практикуєш?

Практичний досвід із 2019 року

3. У яких психотерапевтичних методах маєш підготовку та працюєш?

АСТ, СФТ, арт-терапія, додатково основи психіатрії та дієтології. Працюю у таких підходах, як КПТ та схема-терапія, але ще у процесі навчання.

4. З чим найбільше стикаєшся та працюєш у практиці?

Крім клінічних аспектів, я дуже люблю бути частиною процесу, коли клієнт стає сильнішим за свій розлад харчової поведінки, його особистість стає сильною, він зміцнює свій фундамент і при цьому вчиться відчувати себе і свої потреби. Зазвичай це видно, коли підліток перестає турбуватися про цифру на вагах і захоплено розповідає про шкільні розбірки. Дуже радію завжди! Працюю часто з ЛГБТКІ+ клієнтами, стикаюся з їхніми труднощами у прийнятті тіла у світі, де ідентичність не відповідає вже визначеній нормі. Стикаюся і зі складними історіями, які впливають на уявлення клієнта про себе. Але це завжди такий захопливий шлях — писати нову історію разом із клієнтом.

5. Що ти вважаєш важливим у своїй роботі?

Дуже важливо те, що я привношу в терапію – свій професійний розвиток, можливість дійсно «бути тут» з клієнтом, відчувати його, підтримка — себе, колег та клієнтів. Це важливо, напевно, у будь-яких відносинах, але особливо у терапевтичних. І, мабуть, важливо, щоб сесії були щирими, давали клієнту опору, і з часом з’явилися навички справлятися самостійно.

6. Чи є ще щось, що ти хотіла б, щоб твої майбутні клієнти знали про тебе чи твоє ставлення до них?

Дуже хочеться дбайливо підтримати, оскільки знаю, що клієнти часто приходять зі складною історією. Хочеться, щоб терапевтичні відносини стали новим позитивним досвідом довіри та прийняття, який клієнти можуть використовувати як інструмент. Завжди дуже рада стати частиною такого цінного процесу.

 

Записатися на консультацію