Марія Давидова

Психолог, спеціаліст-експерт центру

Марія — клінічний психолог, системний сімейний психотерапевт, працює в АСТ, має спеціалізацію з когнітивно-поведінкової терапії розладів харчової поведінки. У професії близько десяти років.

1. Як ти стала психологом?

Питання непросте. Багато що вплинуло. Але найбільший вплив справили власна терапія, вік та бажання допомагати людям. Мені захотілося, щоб ті, хто перебуває у скрутному стані, відчули полегшення, як колись його відчула я. Кожній людині у певний період часу потрібна підтримка, теплота та допомога у вирішенні життєвих завдань. І мені хотілося її надати. Пішла вчитись) А як? Як і всі. Нескінченне навчання, власна терапія, супервізії, інтервізії, конференції, практика.

2. Як давно ти практикуєш?

Практикую з 2008 року. Із деякими перервами на життєві обставини.

3. У яких психотерапевтичних методах маєш підготовку та працюєш?

Маю підготовку у системній сімейній терапії та поведінкових підходах (АСТ, CFT, КПТ РХП).

4. З чим найбільше стикаєшся та працюєш у практиці?

Наразі фокусуюсь на РХП, бо стало зрозуміло — неможливо бути фахівцем у всіх питаннях. Тим більше, що терапія РХП передбачає вміння працювати не лише з порушеною харчовою поведінкою. Часто стикаюся з питаннями самооцінки, емоційного регулювання, проблемами у визначенні життєвих цінностей, адаптації до мінливого світу.

5. Що ти вважаєш важливим у своїй роботі?

Важливо, що я завдяки роботі можу реалізовувати свої цінності: допомагати людям, бути корисною, взаємодіяти із різними людьми, вчитися, виявляти і розвивати емпатію, постійно розвиватися, працювати в команді.

6. Чи є ще щось, що ти хотіла б, щоб твої майбутні клієнти знали про тебе чи твоє ставлення до них?

Для мене кожен клієнт — це особлива людина зі своєю особливою історією та внутрішнім світом, зі своїми ресурсами, яка звертається за допомогою, коли не вистачає власних сил. Для мене важливо, щоб клієнти, звертаючись до мене, знали, що я чесна з ними і намагатимусь допомогти, застосовуючи всі знання та навички, зі свого боку створюючи безпечний простір, де можна бути почутим.

 

Записатися на консультацію