Огляд 8-річного дослідження інтуїтивного харчування при РХП від B-центр

Близько 1500 осіб від 14 до 22 років протягом 8 років брали участь у дослідженні про розлади харчової поведінки, психологічне здоров’я та вплив інтуїтивного харчування.

У результаті було виявлено, що більш високий рівень інтуїтивного харчування на початку дослідження в 2010 році, як і на етапі спостереження в 2018 році, був пов’язаний з низькими шансами на наступне:

  • депресивні симптоми,
  • низька самооцінка,
  • невдоволення тілом,
  • нездорова поведінка, пов’язана з контролем ваги,
  • поведінка, пов’язана з екстремальним контролем ваги,
  • переїдання.

Сильною стороною цього дослідження була різноманітність населення щодо раси/етнічної приналежності та поєднання соціально-економічного статусу.

Результати дослідження вказують на те, що інтуїтивне харчування в довгостроковій перспективі забезпечує найкраще психологічне та поведінкове здоров’я за низкою результатів, а також вказують на те, що навчання навичкам інтуїтивного харчування може надати серйозну допомогу у покращенні психологічного здоров’я та зниженні ризику розвитку розладів харчової поведінки, особливо переїдання.

Дослідники дійшли висновку, що інтеграція підходу інтуїтивного харчування в клінічну практику та шкільні заходи про харчування можуть сприяти психологічному благополуччю та зменшувати ймовірність виникнення порушень у харчовій поведінці.

Дослідження:

Hazzard, VM, Telke, SE, Simone, M. та ін. Intuitive eating longitudinally predicts better psychological health and lower use of disordered eating behaviors: findings from EAT 2010–2018. Eat Weight Disord (2020).

https://doi.org/10.1007/s40519-020-00852-4

Автори перекладу та огляду статті: Аліна Редько та Дар’я Бойко