Ірина Жильцова

Психолог, спеціаліст-експерт центру

Ірина — психолог, учасниця 4-річного проекту з когнітивно-поведінкової терапії, практикує у КПТ та АСТ. У центрі займається діагностикою, плануванням харчування та терапією РХП із коморбідністю.

1. Як ти стала психологом?

Насправді, вибір професії не був для мене очевидним чи запланованим. Я мріяла бути лікарем, бо мені завжди було цікаво вирішувати загадки та знаходити виходи зі складних ситуацій. Медицина приваблювала мене ще й своїм науковим підходом, що прагне не витрачати ресурси даремно, а допомагати людям максимально ефективно. Так вийшло, що я все-таки віддала перевагу психологічній освіті (і зараз я дуже рада цьому). За час навчання я зрозуміла, що психологія також може бути науковою дисципліною, яка прагне зрозуміти та допомогти людині. Я була натхненна цим відкриттям.

2. Як давно ти практикуєш?

З 2017 року

3. У яких психотерапевтичних методах маєш підготовку та працюєш?

Основна моя підготовка в методі когнітивно-поведінкової терапії, також я вивчала та працюю в підходах Терапія прийняття та відповідальності (АСТ) та Схема-терапія.

4. З чим найбільше стикаєшся та працюєш у практиці?

Найбільше вмію та люблю працювати з РХП, а також із тривожними розладами та депресією. Звичайно, майже з усіма клієнтами ми також працюємо над темами самооцінки, життєвих цілей та цінностей, дитячого травматичного досвіду.

5. Що ти вважаєш важливим у своїй роботі?

Для мене важливі стосунки. Я багато уваги приділяю дбайливому та уважному спілкуванню зі своїми клієнтами. Це база, де вибудовується все інше. Також я вважаю важливим, щоб у спільній роботі з’явився перелік проблем та цілей, які клієнту було б важливо досягти. Цей процес дозволяє ефективно та цілеспрямовано рухатися у терапії. Відповідно до цілей формується план терапії, який як дорожня карта допомагає пройти з точки А до точки В.

6. Чи є ще щось, що ти хотіла б, щоб твої майбутні клієнти знали про тебе чи твоє ставлення до них?

Про мене — я також пройшла особисту терапію і цей процес мені багато дав. Проте все моє життя не обмежується лише психотерапією, я знаходжу натхнення у філософії, історії, релігії, природничих науках. Я вірю, що психотерапія – це засіб для покращення життя, а не мета. Про моє ставлення до клієнтів (та й до людей взагалі) — Я старомодно дотримуюсь гуманістичних ідеалів і вважаю людину та її свободу вибору (у будь-яких аспектах) — найвищою цінністю.

 

Записатися на консультацію