Я переїдаю і не знаю, як зупинитися

«Я переїдаю і не знаю, як зупинитися» — цей запит наші психологи чують дуже часто.

Іноді справді складно розібратися, у чому причина, адже в такий спосіб організм людини на щось реагує. Можна сказати, що причини «безперервного споживання їжі» можна розділити на основні групи — недостатнє надходження поживних речовин, зниження якості життя та стрес, фізичні причини та емоційні причини різного роду.

  • Недостатнє надходження поживних речовин ми бачимо у нашій практиці досить часто. На жаль, буває так, що людина, яка скаржиться на переїдання, сама не зовсім усвідомлює, що обмежує себе в їжі або тренується занадто багато. Недоїдання призводить до переїдання в більшості випадків (для тих, хто бажає дізнатися більше, рекомендуємо ознайомитися з даними Міннесотського голодного експерименту).
  • Зниження якості життя та стрес дуже часто збільшують ймовірність виникнення переїдання. Нестача відпочинку і сну, особливо хронічна, ймовірно спричинить збільшення калорійності або порцій. Підвищений кортизол також впливає на наші харчові патерни.
  • Соматичні захворювання або особливості перехідних періодів (менопауза у жінок або стрімке зростання у підлітковому віці) часто супроводжується підвищеним апетитом і більш вираженим почуттям голоду. Такий самий ефект може виникнути при прийомі деяких медичних препаратів.
  • Іноді процес споживання їжі може бути копінг-стратегією. Деяким людям буває важко регулювати емоції через біологічні або психологічні особливості. При цьому дізнатися, чи справді справа в емоціях можна лише виключивши перші 4 причини.